Silikon Cephe Giydirme

Silikon cephe uygulamasında çift camlar cepheye, daha önceden montajı yapılmış olan yatay ve düşey ana taşıyıcı alüminyum karkasların üzerine, istenilen yüksekliklerde cam takılabilmesi için, sadece bu sisteme özel bir alüminyum kaset profili ve özel bağlantı elemanları yardımıyla tutturulmaktadır. Bu sayede hem ısı yalıtımı sağlanmakta, hemde binalardaki büyük açıklıklar hızlı bir şekilde rahatlıkla kapatılabilmektedir.

Camın sadeliğinin ve asaletinin ön plana çıktığı silikon cephe giydirme sistemi, dış yüzeye kaplanacak camları, küçük bir çizgi ile bir bütün olarak göstermeyi sağlayan, yani kesintisiz bir cam cephe görüntüsü elde etmeye yarayan bir uygulama sistemidir. Silikon cephe sistemlerinde dışarıdan bakıldığında herhangi bir alüminyum profil görülmemekle beraber, cam aralarında 15 mm genişliğinde ve 15 mm derinliğinde fugalar bulunmaktadır. Ayrıca bu sistemde, istenildiğinde seçilen herhangi bir cam panel (dışarıdan hangisinin açıldığı belli olmaksızın) çelik makas yardımı ile gizli kanat haline getirilebilir.

Silikon cephedeki birleştirme işlemleri, üç noktadan EPDM fitil veya özel silikon ile sağlandığından, hem dayanıklılık hemde ısı yalıtımı açısından oldukça işlevsel olup, aynı zamanda cam aralarında kesin bir sızdırmazlığı garanti etmektedir.

Silikon cephe giydirme sistemi, montajının hızlı ve kolay olması, montaj sonrası temizliğinin rahat yapılabilmesi gibi avantajlarının yanında, uygulandığı binalara yüksek prestij ve zengin bir cephe görünümü kazandırmasından dolayı müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen bir uygulama sistemidir.

gaziantep web